Jesteś tutaj: Start / Aktualności

Aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

"MAŁY CZŁOWIEK - TEŻ PATRIOTA"

Przejdź do - "MAŁY CZŁOWIEK - TEŻ PATRIOTA"
         Dnia 15.11.2019r. odbył się w budynku Gminnego Ośrodka Kultury w  Wierzbinku II Przedszkolny Przegląd Pieśni Patriotycznej pod hasłem „ Mały człowiek - też patriota”. W przeglądzie uczestniczyły także dzieci z 3 oddziałów przedszkolnych naszej szkoły. Nasi  mali artyści z dużym zaangażowaniem przedstawiali pieśni  i piosenki o tematyce patriotycznej.  Podczas występów dzieciom towarzyszył uroczysty nastrój i powaga.

 Tekst: M. Wiśniewska - Kubiak

17 listopada 2019

NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Przejdź do - NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

       "Tylko pod krzyżem, tylko pod tym znakiem, Polska jest Polską, a Polak Polakiem".

11 listopada 2019 r. dyrektor szkoły Wojciech Szczepaniak, nauczyciele oraz uczniowie uczestniczyli w obchodach Narodowego Święta Niepodległości. Uroczystość rozpoczęła się od Mszy św. w Kościele pw. Najświętszej Marii Panny Matki Kościoła w Morzyczynie. Całość uświetnił występ orkiestry oraz obecność pocztów sztandarowych, w tym sztandaru z naszej szkoły. Wyrazem szacunku i miłości do ojczyzny było złożenie kwiatów i zapalenie zniczy pod pomnikiem Powstańców Styczniowych w Ruszkowie.

Tekst i zdjęcia: R. Andrzejewska

11 listopada 2019

"PIEŚŃ O TEJ, CO NIE ZGINĘŁA"

Przejdź do - "PIEŚŃ O TEJ, CO NIE ZGINĘŁA"

     Udział uczniów naszej szkoły w Koncercie Niepodległościowym zorganizowanym przez Gminną Bibliotekę Publiczną wraz z Filiami oraz Gminnym Ośrodkiem Kultury. Naszą szkołę pięknym wykonaniem pieśni patriotycznej reprezentowali: Marysia, Bartek, Wiktor oraz Nadia.

8 listopada 2019

#SzkołaDoHymnu

Przejdź do - #SzkołaDoHymnu

             W piątek (8 listopada) o godzinie 11 : 11 cała społeczność szkolna przystąpiła do akcji "Szkoła do hymnu". Wspólnie odśpiewaliśmy cztery zwrotki "Mazurka Dąbrowskiego".

8 listopada 2019

NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Przejdź do - NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

     Dziś, 8 listopada społeczność Szkoły Podstawowej im. Biskupa Romana Andrzejewskiego w Morzyczynie uroczyście obchodziła Narodowe święto Niepodległości. W sali gimnastycznej szkoły wszyscy z powagą i skupieniem wysłuchali montażu słowno - muzycznego "Ku niepodległej", w którym nawiązano do wielkopolskiej drogi do niepodległości. Uczniowie mieli sposobność dowiedzieć się, że do tradycji niepodległościowej należą także:  Dezydery Chłapowski, Jan Działyński, Edmund Callier, Maksymilian Jackowski, ks. Piotr Wawrzyniak i tysiące Powstańców Wielkopolskich 1918/ 1919.

Organizatorzy: ł. Kominkiewicz

Oprawa muzyczna: P. Bartczak

Dekoracja: I. Jarkowska

Tekst: M. Kominkiewicz

Zdjęcia: R. Andrzejewska

8 listopada 2019

INFORMACJA DLA RODZICÓW

Przejdź do - INFORMACJA DLA RODZICÓW
5 listopada 2019

AKTYWNA TABLICA

Przejdź do - AKTYWNA TABLICA

W ramach programu "Aktywna Tablica" szkoła pozyskała trzy interaktywne monitory. 

4 listopada 2019

Galeria

  • Powiększ zdjęcie