Jesteś tutaj: Start / Aktualności

Aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

2 kwietnia 15 lat temu odszedł od nas Jan Paweł II

Przejdź do - 2 kwietnia 15 lat temu odszedł od nas Jan Paweł II

Wspomnijmy Jego słowa wypowiedziane w Niedzielę Palmową 2002 roku:

„Opowiadanie o męce stawia nas przed obliczem Chrystusa żyjącego w Kościele. Misterium Paschalne, które przeżyjemy na nowo w Wielkim Tygodniu, jest zawsze aktualne. Dzisiaj to my jesteśmy współczesnymi Chrystusa i tak jak mieszkańcy Jerozolimy, jak Jego uczniowie i towarzyszące Mu niewiasty, mamy zdecydować, czy trwać przy Nim, czy też uciekać lub przyglądać się biernie Jego śmierci.”

Święty Janie Pawle II, módl się za nami.

2 kwietnia 2020

INFORMACJA MEN

SZKOŁA Z TVP

Uwaga rodzice! Od 30 marca w TVP rusza telewizyjna szkoła we współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej. Szkoła z TVP to pasmo dla klas I-VIII i będzie ono dostępne na antenach stacji TVP Sport, TVP Rozrywka, TVP Historia i TVP3.  https://www.gov.pl/web/edukacja/szkola-z-tvp

30 marca 2020

DYŻUR POWIATOWEJ PORADNI PSYCHOLOGICZNO - PEDAGOGICZNEJ W ŚLESINIE

Szanowni Państwo,

pragniemy poinformować, iż w okresie  zawieszenia działalności edukacyjnej Powiatowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Ślesinie jesteśmy w gotowości do pracy i udzielania wsparcia rodzicom i nauczycielom. 

30 marca 2020
Czytaj więcej o: DYŻUR POWIATOWEJ PORADNI PSYCHOLOGICZNO - PEDAGOGICZNEJ W ŚLESINIE

EGZAMIN PRÓBNY

Poniżej informacja w sprawie próbnego egzaminu ósmoklasisty:

Centralna Komisja Egzaminacyjna oraz okręgowe komisje egzaminacyjne przygotowują materiały do przeprowadzenia próbnego egzaminu ósmoklasisty z języka polskiego, matematyki oraz języków obcych nowożytnych. Zainteresowane szkoły będą mogły przeprowadzić taką próbę od 30 marca do 1 kwietnia br.

Wszystkie niezbędne materiały do przeprowadzenia egzaminów zostaną zamieszczone na stronie internetowej CKE oraz na stronach okręgowych komisji egzaminacyjnych w następujących terminach:

  • 30 marca br. (poniedziałek), ok. godz. 9:00 – język polski;
  • 31 marca br. (wtorek), ok. godz. 9:00 – matematyka;
  • 1 kwietnia br. (środa), ok. godz. 9:00 – języki obce nowożytne.

Proszę Państwa o zapoznanie się z komunikatem MEN i CKE, który przekazujemy w załączeniu, a także poinformowanie nauczycieli, uczniów klas VIII i ich rodziców o przygotowaniach do próbnego egzaminu. W komunikacie znajdą Państwo m.in. wskazówki, jak w warunkach kształcenia na odległość można przeprowadzić egzamin i przekazać nauczycielom zadania do oceny. Zasady oceniania CKE przekaże dyrektorom w późniejszym terminie.

 

Mam nadzieję, że w próbnym egzaminie ósmoklasisty weźmie udział jak najwięcej uczniów.

Z wyrazami szacunku

Dariusz Piontkowski

Minister Edukacji Narodowej

 

26 marca 2020

Nauczyciele polecają

 Drodzy Rodzice, Uczniowie

polecamy ciekawe strony edukacyjne:

28 marca 2020
Czytaj więcej o: Nauczyciele polecają

INFORMACJA

            Sekretariat szkoły nieczynny. Za utrudnienia przepraszamy. W sprawach pilnych proszę kontaktować się telefonicznie z panem dyrektorem szkoły: 725470974 lub za pośrednictwem poczty e-mail: zespolwmorzyczynie@wp.pl.
26 marca 2020

Galeria

  • Powiększ zdjęcie