Jesteś tutaj: Start / Aktualności

Aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

PTAKI NASZEJ OKOLICY

Przejdź do - PTAKI NASZEJ OKOLICY

     Uczniowie uczęszczający na zajęcia koła biologicznego wraz z opiekunką przygotowali lekcję dla młodszych kolegów i koleżanek z klasy II. Tematyka dotyczyła ptaków, które żyją w naszym sąsiedztwie. Przedstawione były informacje o sposobie odżywiania, ich wędrówkach i środowiskach w których żyją. Zostały odtworzone  również odgłosy, które wydają omawiane ptaki. Poruszona została także kwestia dokarmiania zimą. W tym celu uczniowie przynieśli nasiona zbóż, słonecznik i orzechy. Na zakończenie były też zagadki i piękne ptasie kolorowanki w prezencie.

Uczniowie klasy V wraz z opiekunką M. Mikorską

11 stycznia 2020

ŻYCZENIA

Przejdź do - ŻYCZENIA
31 grudnia 2019

ZAPROSZENIE NA BAL KARNAWAŁOWY

Przejdź do - ZAPROSZENIE NA BAL KARNAWAŁOWY
14 grudnia 2019

ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE

Przejdź do - ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE
23 grudnia 2019

JASEŁKA

Przejdź do - JASEŁKA

         „Jest taki wieczór w roku, kiedy do ludzi dociera wyraźnie myśl, że stanowią rodzinę, kiedy każdy przeżywa taką „chwilę osobliwą”, w której czuje się wszystkim bliski.” Powyższe słowa padły na rozpoczęcie uroczystego apelu wigilijnego, który przeżywaliśmy w naszej szkole 20 grudnia. Uczniowie klasy VIII przybliżyli nam symbolikę wieczerzy wigilijnej i wprowadzili w treści Bożego Narodzenia poprzez odczytanie Ewangelii wg św. Łukasza. Wysłuchaliśmy kolęd w wykonaniu chóru szkolnego i solistów. Wesoła grupa kolędników ( również z kl. VIII ) zakończyła swój występ słowami: „Niech Was Pan Bóg zdrowiem darzy! Naszych dobrych gospodarzy”! Życzenia do zebranych na Sali skierowali również Dyrektor Szkoły p. Wojciech Szczepaniak i Przewodnicząca Rady Rodziców p. Dorota Walczak.  Nasze wigilijne spotkanie zakończyło się wręczeniem nagród dla uczniów, którzy zwyciężyli w konkursie na ozdobę Bożonarodzeniową.

23 grudnia 2019

LICHEŃ

Przejdź do - LICHEŃ

       W przedświątecznym czasie wspominamy bliskich, których nie ma z nami. Tradycyjnie delegacja udała się do Lichenia zapalić znicz i odmówić modlitwę przy grobie Patrona Szkoły.  Pamiętając, że 20 grudnia 1981 r. ksiądz Roman Andrzejewski przyjął w Katedrze Wniebowzięcie NMP we Włocławku święcenia biskupie.

22 grudnia 2019

INFORMACJA DLA RODZICÓW!

        Zimowa przerwa świąteczna trwa od 23 -31 grudnia 2019 r. Natomiast 02-03.01.2020 r. są dniami wolnymi od zajęć dydaktycznych. Wracamy do szkoły 07.01.2020 roku. Szczegółowe kalendarium na stronie: http://www.spmorzyczyn.pl/index.php?c=page&id=2

18 grudnia 2019

Galeria

  • Powiększ zdjęcie